Bez obzira na praznu propagandu Aleksandar Vučić je na samitu EU – Zapadni Balkan uz javne i privatne opomene lidera EU i poneko tapšanje po ramenu dobio samo fotografije za instagram. Sastanak je pokazao u kakvo bespuće je naša zemlja dovedena sa SNS vlastima. Dok Crna Gora izlazi sa jasnom mapom puta ka članstvu u Evropskoj uniji do 2028. godine, dok je Albanija postigla prelazna merila za poglavlja 23 i 24 (Ibar) Srbija nema nikakvog pomaka.
Laži o „ekonomskom tigru“ i liderstvu u regionu vrh vlasti je pokušao da potvrdi neuspelom organizacijom svojih ćaci falangi u Tivtu i novim talasom svađalačkih izjava upućenih susedima.
I u Tivtu Vučić je dao prazna obećanja
oko reformi, pravosuđa, izbora, slobode medija i sl. koje će kao i uvek prekršiti čim se vrati u Beograd.
Srbija centar podržava iznesene nove ideje oko faznog pristupa EU integraciji, ali one ne mogu biti zamena za punopravno članstvo.
Srbija centar istovremeno poziva predstavnike zemalja i institucija EU da prestanu da iz geopolitičkih ili lukrativnih razloga da gledaju kroz prste autokrati koji je viśe od decenije glavni generator antievropske propagande i antievropske politike u regionu.
Građani Srbije zaslužuju više od jeftinih propagandnih slogana. Zaslužuju rezultate, normalnu, uređenu državu i vlast koja ce se obračunati sa korupcijom i kriminalom.
Vreme je da smenom SNS kartela izaberemo evropsku Srbiju – ne na režimskim bilbordima, već u našoj svakodnevnoj stvarnosti.

