Dejan Kulja, član Predsedništva Srbija centra (SRCE) i poverenik Gradskog odbora Novi Sad, izjavio je da mu se obratilo više zabrinutih građana povodom trajne izmene trase autobuske linije 52, koja od 22. juna više ne saobraća dosadašnjom trasom Futoškim i Novosadskim putem, već je preusmerena kroz Ulicu Dragoslava Srejovića.
„Ova linija je godinama bila jedna od najkorišćenijih i predstavljala je ključnu vezu velikog broja građana sa ostatkom grada. Promena trase, kako se navodi u obraćanjima, značajno otežava svakodnevno funkcionisanje starijih sugrađana, učenika, studenata i zaposlenih koji su se oslanjali na ovu direktnu liniju. Građani Veternika, Novog Naselja, Satelita, Telepa i Adica ovim gube jednu od najvažnijih direktnih veza sa bolnicama, školama, fakultetima, pijacama i drugim ključnim destinacijama, što znači duža putovanja i dodatna presedanja“, rekao je Kulja i dodao da posebno zabrinjava činjenica da se ova promena uvodi u trenutku ubrzanog širenja grada i rasta broja stanovnika duž Novosadskog i Futoškog puta.


„Umesto jačanja javnog prevoza, građani se suočavaju sa smanjenjem dostupnosti postojećih linija. Niko ne spori potrebu da i delovi grada kroz koje je linija preusmerena dobiju adekvatan prevoz, ali to ne sme da ide na štetu već postojećih, gusto naseljenih delova grada. Zato tražimo od nadležnih u Gradu i u Javnom gradskom saobraćaju da objave analizu na osnovu koje je doneta ova odluka, kao i da hitno razmotre njeno preispitivanje. Takođe, neophodno je razmotriti i povećanje broja polazaka na linijama 53, 54 i 55, kako bi se ublažile posledice ove izmene. Grad koji se širi mora da jača javni prevoz, a ne da ga smanjuje. Ovo pitanje ćemo pokrenuti i pred nadležnim gradskim organima“, zaključio je Kulja, koji je i odbornik u Skupštini grada Novog Sada.

