„Aleksandar Vučić je čovek monologa, on ne dozvoljava pre svega dijalog i doveo je do jednog apsurda – tamo gde prestaje logika, počinje Vučić, a to znači da on sa ovim zvučnim topom, nakon godinu i nešto dana i aferom koju su imali na ne evropskom, nego na svetskom nivou, on od svih jednostavno pravi budale, sa svima se igra“, izjavio je na televiziji Nova narodni poslanik i član Predsedništva Srbija centra (SRCE) Petar Bošković.
„Kako on to sa zvučnim topom misli, da bi zatrpao ono što mu se dešava na Ekspou, da bi zatrpao Milića, da bi zatrpao hiljadu i jednu aferu koja se otvara iz sata u sat“, rekao je Bošković.
On je, govoreći o slučaju vojnog analitičara Aleksandra Radića, zapitao vojni vrh kako je on bio bezbednosno podoban kada je bio jedan od glavnih kolumnista lista Odbrana, kada mu je Vojnoizdavački zavod štampao niz knjiga, jer on čovek nije samo novinar i vojni analitičar nego i publicista i poseduje puno informacija.
Bošković smatra da će Vučić i njegova kamarila, krenuti i dalje da opravdavaju sve to, zbog toga što sada spremaju veliki miting i moraju imati šlagvort za nastupe velikog vođe i svega ostalog.
„Oni su prevazišli Dejvida Koperfilda, sad ga vidiš, sad ga ne vidiš. To je neverovatno, oni će vas napraviti ludim u sekundi. Vi vidite kako oni nastupaju u Skupštini. Oni apsolutno po naređenju imaju mantre o tome. Slušajući juče Bakareca kako govori, meni zaista nije bilo dobro. To je neverovatno“.
Prema oceni Boškovića, Vučić ne može da se pomiri sa protestima i istinom o zvučnom topu i sad ide na klasično zastrašivanje.
„Ovo je prevazišlo svaku meru. Neka počnu da hapse i nas koji imamo po dvanaest odlikovanja za ovu državu, nas koji smo po četiri godine bili na ratištu, neka probaju. Hajde da vidimo kako to misle da izvedu. Pa ovo je gore nego 1948. Hoće li da otvore neki Goli otok pa da nas, da 3.000 ljudi koji su se prijavili kod doktora stave negde, u Areni, gde hoće da ih stavi? Ovo je zaista sramno šta on radi“, naglasio je Bošković.
On je konstatovao da sve to izgleda na vraćanje na neka bivša vremena, kad su postojali spoljni i unutrašnji neprijatelji.
„To je ta jedna socijalistička politika koju smo nekad imali i koja je osnova radikalizma, odnosno radikala i SPS, i oni funkcionišu na osnovu službi i na osnovu špijuniranja“.

