Narodni poslanik Srbija centra (SRCE) I profesor Medicinskog fakulteta u penziji dr Dragan Delić ocenio je da je predloženim izmenama Zakona o presađivanju ljudskih organa napravljen jedan korak napred, ali se, ipak, na neki način ostalo u raskoraku.
„Želim da verujem mojim kolegama sa kojima sam razgovarao i juče da ćemo taj raskorak pretvoriti u pravi korak u narednom periodu i da takva volja postoji među nama, među nama zdravstvenim radnicima, svesni značaja ovog problema i značaja i upliva svih tih udruženja i nevladinih organizacija koje moramo respektovati zaista“, rekao je Delić na sednici Skupštine.
On je dodao da je optimista da će se u narednom periodu definitivno taj problem bar sa zakonske strane apsolvirati, ali da ga brine, a trebalo bi i sve, odsustvo predstavnika Ministarstva zdravlja na sednici, jer je to isključivo njihova tema i da je, pored toliko državnih sekretara, pomoćnika neko morao da nađe vreme, energiju, snagu i znanje da bude prisutan i na neki način ispoštuje narodne poslanike.
„I to mi je malo krivo, jer to na neki način možda govori, neću da imputiram, o njihovom odnosu i shvatanju njihove pozicije. Njihova pozicija je da budu u funkciji građana i da nama pomognu takođe da budemo i mi u toj funkciji, što efikasniji”, rekao je Delić.

