Da li Vučićev privatni miting plaćaju građani Srbije iz svog džepa?

Podeli

Srpska napredna stranka (SNS) ponovo demonstrira da je otela državu i da je koristi kako bi opstala na vlasti. Dok Beograd preživljava trodnevnu blokadu i saobraćajni kolaps zbog subotnjeg stranačkog mitinga, opravdano se postavlja i pitanje koliko će da košta ova Vučićeva predstava i ko će to da plati? Ko plaća struju, džinovske bine, najskuplje ozvučenje, hranu i vodu za ljude koje će SNS da dovede na ovaj očigledno predizborni skup?

Naime, radnici Telekoma Srbije, državnog preduzeća koje pripada svim građanima, danima po gradu postavljaju misterioznu tehniku i kombije sa „pojačivačima signala”. Radnici beogradskih javnih komunalnih preduzeća umesto svog redovnog posla besplatno montiraju ograde i pripremaju teren za SNS. Angažuju se stotine autobusa iz cele zemlje kako bi se u glavni grad dopremili ucenjeni i plaćeni statisti, što ogoljava najstrašniju istinu o modernom robovlasništvu u Vučićevoj Srbiji.

Vlast mora da odgovori da li su ovi radovi i angažovanje državnih preduzeća poklon Aleksandru Vučiću ili će, po ko zna koji put, račun za ovo stranačko bahanalisanje biti ispostavljen građanima Srbije? Državna revizorska institucija (DRI) i budžetska inspekcija trebalo bi odmah da pokrenu postupak i utvrde tačan utrošak javnih sredstava za ovaj miting. Takođe, Telekom Srbija i beogradska komunalna preduzeća moraju hitno da objave ugovore i fakture na osnovu kojih su angažovali radnike i opremu za potrebe jedne političke partije. Svaki dinar, svaki megavat struje i svaki radni sat, koji su uzeti od građana zbog lečenja bolesnog ega jednog čoveka i njegove partijske mašinerije, SNS mora da plati sa svog stranačkog računa i vrati u budžet Srbije.

 

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije