Gospođo Đedović Handanović,
Javno Vam postavljamo sledeće, za građane Srbije vrlo važno, pitanje: da li ste Vi lično svesni, razumete li Vi to šta činite ovoj državi Srbiji i njenim građanima, ne samo ovoj sadašnjoj generaciji, nego i budućim pokolenjima i pokolenjima – kada prodajete u bescenje, prikladnije rečeno poklanjate strancima, strateško nacionalno blago kao što su zlatonosni minerali – gde, naravno, prvenstveno mislimo na lokacije Čukaru Peki kod Bora, i Malka Golaja kod Zaječara?
Gospođo Đedović Handanović,
U želji da Vam pomognemo da shvatite u kakvim nečasnim i prvenstveno protivzakonitim akcijama i poslovima učestvujete, želimo da Vam kažemo da mineralne sirovine, da ležišta zlata, nisu leje paradajza koje posle tekuće sezone branja, ponovo zasadite, zalivate vodom i sledeće godine ponovo berete.
Naravno da znate, ali ipak Vas podsećamo: ako jednom iskopate rudu zlata, tj. kada iskopaju ovi Vaši inostrani partneri, to je kraj za sva vremena – Srbija više zlata, nikad, gotovo. Ljudski um teško može razumeti koji je to vremenski period potreban za prirodnu obnovu mineralnih sirovina, od kojih se mnoge i ne mogu obnoviti.
Gospođo Đedović Handanović,
Jeste li razmišljali o tome da može doći vreme pa da i naše domaće firme, isključivo za potrebe Srbije i njenih građana, ponovo mogu (uz strogo kontrolisane uslove i potrebe) iskopati ponešto svog sopstvenog zlata i bakra (i volframa, antimona, cinka i arsena) u sada, isključivo Vašom zaslugom, tuđim rudnicima. Tuđim jer ste tako želeli i upriličili Vi i Vaši nadređeni šefovi na čelu sa aktuelnim predsednikom Aleksandrom Vučićem. U procesima netransparentnim u kojima korupcija buja i narasta do neslućenih granica.
Gospođo Đedović Handanović,
Pokušajte te rudnike da vratite Srbiji. Nije valjda da su katastarske parcele u Istri-Hrvatska, koje igrom slučaja niste prijavili u Vašoj imovinskoj karti iako ste imali zakonsku obavezu da to učinite, važnije od zlatonosnih ležišta u Srbiji koja su interes naše države ali i svih građana Srbije? Makar malo sebi olakšajte sutrašnju poziciju na kojoj Vam uopšte ne zavidimo. Jer morate biti svesni činjenice da ćete za sva ova, kao i za brojna druga nepočinstva, učinjena državi Srbiji i njenim građanima najozbiljnije odgovarati. Neće Vam od pomoći biti akcije odstupnice i bežanja, o kojima pišu mediji ovih dana, koje preduzima po informacijama tih medija Vaš prvi nadređeni-ministar finansija Siniša Mali. Odgovaraćete odmah nakon smene kriminalno-koruptivnog klana SNS-SPS vlasti na čelu sa aktuelnim predsednikom države čiji ste ipak samo istureni pion. A verovatno i sami znate vrednost te figure u partiji šaha-omiljenoj igri dragog Vam predsednika čijim interesima slepo služite. A ta odgovorost je za Vas realnost i to koliko sutra.

