Odluka Sekretarijata za javni prevoz da od petka u 4.00 ujutru do ponedeljka u 4.00 ujutru potpuno zatvori ključne centralne arterije glavnog grada – Bulevar kralja Aleksandra, Dečansku, Kneza Miloša, Takovsku i Trg Nikole Pašića – predstavlja vrhunac bahatosti i otvorenog terora nad Beograđanima.
Nezapamćenim maltretiranjem i saobraćajnom blokadom Beograda, koju SNS sprovodi zarad održavanja svog stranačkog skupa i to u trenutku kada je u zemlji proglašen crveni meteoalarm zbog ekstremno visokih temperatura, Vučićev režim svesno gura milione građana u trodnevni saobraćajni pakao. Prisiljavati ljude da u pregrejanim autobusima i kolonama provode sate, usred radnog dana, samo da bi se montirala scenografija za par sati lažne podrške, nije ništa drugo nego direktno ugrožavanje zdravlja i bezbednosti građana.
Srbija centar (SRCE) javno postavlja pitanje gradskim vlastima i saobraćajnoj policiji: Ko je i na osnovu kog zakona izdao dozvolu za trodnevno ukidanje saobraćaja u centru Beograda? Čak i ako je skup prvobitno prijavljen na tri dana kome odgovara da obustavi saobraćaj u petak ujutru, za skup koji se održava tek u subotu u večernjim satima i trajaće samo dok ucenjeni i potkupljeni statisti, dovedeni iz cele Srbije, ne pobegnu sa Trga Nikole Pašića.
Gradski odbor Srbija centra (SRCE) poručuje da je ovaj potez dokaz da se režim, koji gubi podršku i koji se plaši sopstvenog naroda, krije iza blokada i agresivne simulacije moći i zahteva hitno ukidanje ove sramne odluke i normalizaciju saobraćaja u petak, kako bi građani mogli slobodno da se kreću i obavljaju svoje svakodnevne obaveze.
Gradski odbor Beograd

