Gradski odbor Srbija centra (SRCE) Beograd najoštrije osuđuje bezočnu zloupotrebu beogradskog javnog prevoza u svrhu stranačke mašinerije Srpske napredne stranke.
Jutrošnje slike iz Kragujevca, koje je preneo Glas Šumadije, a na kojima se jasno vide plavi autobusi iz sistema beogradskog javnog prevoza, ogolile su način funkcionisanja ove vlasti. Potpuno je svejedno da li su u pitanju vozila GSP ili privatnih prevoznika koji voze na gradskim linijama – i jedni i drugi se finansiraju direktno iz džepova građana Beograda. Dok Beograđani svakog dana provode sate čekajući prevoz, kuvaju se u neispravnim vozilima i trpe saobraćajni kolaps, Aleksandar Šapić i SNS te iste autobuse sklanjaju sa beogradskih ulica i šalju širom Srbije da prevoze ucenjene i plaćene statiste na Vučićev miting.
Sekretarijat za javni prevoz mora da odgovori koji tačno prevoznici iz sistema javnog linijskog prevoza putnika u Beogradu su jutros uputili svoja vozila za Kragujevac? Ko je, po kom pravnom osnovu i sa kog računa platio angažovanje ovih autobusa za potrebe predizbornog mitinga SNS-? Kako je Sekretarijat za javni prevoz odobrio da se ova vozila povuku sa redovnih linija i time direktno ugrozio red vožnje i bezbednost putnika u Beogradu?

