Novosadska opozicija poručuje Aleksandru Vučiću i Srpskoj naprednoj stranci – dosta je bilo licemerstva i pozivanja na dijalog dok prebijate i pokušavate da ubijete studente. Od sinoćnjeg poziva na šah do noćašnjeg prebijanja u Novom Sadu od strane vaših aktivista prošlo je samo par sati. Opet ste slagali građane Aleksandre Vučiću.
Novosadska opozicija najoštrije osuđuje vandalski napad koji se desio kada su studenti sa Medicinskog i Filozofskog fakulteta ispred prostorija Srpske napredne stranke na kantu za smeće zalepili nalepnicu, koja je poziv na protest 1. februara u Novom Sadu. Tada su nepoznata lica izašla iz prostorija SNS-a i odmah nasrnula na studente bejzbol palicama. Pozivamo policiju i tužilaštvo da u najkraćem mogućem roku identifikuje i procesuira napadače, jer napadi na studente ne smeju biti tolerisani. Ovaj napad desio se samo par sati nakon što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao da je neophodno da se pokrene dijalog u društvu i da neko od rektora, dekana i svih ostalih mora da počne da razgovara, kao i da otvaranje dijaloga može da znači početak lečenja našeg društva. Dok Vučić javno poziva na dijalog koji će navodno izlečiti društvo tajno šalje batinaše na studente. Poziva studente na partiju šaha, a svoje batinaše obučava kako da bezbol palicama razbijaju glave studentima. Pitamo se da li će nadležni reći da nije moguće ući u trag napadačima, iako se napad desio preko puta Bezbedno informativne agencije u Novom Sadu? Smatramo da je za svaki napad na studente, koji se desio u protekla dva meseca isključivi krivac Aleksandar Vučić, jer napade naređuje, ali i inspiriše crtajući studentima mete kada ih naziva stranim plaćenicima, izdajnicima, špijunima koji rade protiv interesa svoje države.
Zbog napada članova SNS na studente pozivamo građane da se pridruže protestu koji danas tim povodom organizuju novosadski studenti.
SRCE Novi Sad i novosadska opozicija

