Narodni poslanik i član Predsedništva Srbija centra, prof. dr Dragan Delić, gostujući na televiziji N1, rekao je da su studenti u vreme vladavine najgorih „položili najteži ispit“ i to sa najvišom ocenom.
„Oni su izašli iz zone komfora i stali u odbranu javnog dobra. Trebalo bi i drugi to da urade“.
Prof. dr Delić ističe da da mu je ključna namera prilikom ulaska u parlament bila da učestvuje u radu Odbora za zdravstvo, gde bi svojim predlozima poboljšao stanje u zdravstvu.
„Ovaj režim je obesmislio Skupštinu, koja je namerno marginalizovana i uprljana, umesto da bude mesto dijaloga. Međutim, taj odbor više od godinu dana nije zakazan.
Režim ne interesuju bilo kakvi korisni predlozi – oni ne dozvoljavaju da se čuje bilo kakvo drugačije mišljenje“.
Kada su u pitanju protesti u Srbiji, profesor Delić kaže da oni predstavljaju „moralnu revoluciju“, jer su se usprotivili svemu što je loše u ovom društvu.
„Studenti traže da se uspostavi pravi sistem vrednosti i bore se protiv korupcije, koja je suština problema. Oni, kao mladi i pametni ljudi, imaju tri prednosti – istinu, hrabrost i vreme. Nakon ovog talasa protesta, ništa više neće biti isto. Promene u društvu su neminovne. Na nama je da studente maksimalno podržimo, pratimo i pripremimo kvalitetne i stručne politike koje će se sprovoditi u budućnosti“, zaključio je Delić.

