Povodom odluke grupe nevladinih organizacija i medijskih udruženja da obustave svaki vid saradnje sa organima zakonodavne i izvršne vlasti u Srbiji i povuku se iz svih radnih grupa i tela u čiji rad su bili uključeni zbog fingiranja demokratskih procesa i urušavanja vladavine prava, prof. dr Slobodan Cvejić, narodni poslanik i potpredsednik Srbija centra, izjavio je za Danas da su studentski i građanski protesti razotkrili ciničan pristup zapadnih birokratija, koje pokušavaju da podržavaju i demokratizaciju i vlast koja tu demokratizaciju koči.
„Sada kada su se NVO povukle iz tog procesa, pretvornost režima i dvoličnost EU birokratije postaju potpuno razotkriveni. Opozicione stranke i građanske organizacije obraćanjem Evropskom parlamentu, nacionalnim parlamentima i međunarodnim medijima doprinele su da zapadna javnost stekne jasniju sliku o stanju u Srbiji. U ovoj fazi razvoja novog demokratskog pokreta veoma je važno dovršiti dekonstrukciju kulisa Vučićevog Potemkinovog sela, jačati solidarnost i poverenje i svim sredstvima se boriti za uspostavljanje vladavine prava“, naglasio je Cvejić.

