Ponoš: Zar je važnija dimna bomba od bilo kog žulja dece koja tabanaju po Srbiji i traže pravdu

Podeli

Predsednik Srbija centra general Zdravko Ponoš izjavio je, komentarišući to što je opozicija zapalila dimne bombe na današnjoj sednici Skupštine Srbije, da su dimne bombe „samo manifestacija nezadovoljstva“, a da je srž problema u svemu ostalom što se dešava na sednici i u državi.

„Zar je važnija ta jedna dimna bomba od bilo kog žulja ove dece koja tabanaju po Srbiji i traže pravdu?“, rekao je Ponoš agenciji Beta, a preneo portal n1info.rs.

Prema njegovim rečima, „prava bomba“ je održavanje sednice skupštine sa takvim dnevnim redom, u takvim okolnostima, sa Vladom koja je u ostavci i „koja namerava da gurne zemlju u dodatna zaduživanja za još dve milijarde evra“.

„To je nešto što mora da se spreči po svaku cenu i da se ne dozvoli da se to desi. Jedino što ima smisla da se radi, to je da se odazovemo zahtevima studenata, da se reše njihovi legitimni zahtevi. Mi smo bili spremni da razgovaramo o toj tački dnevnog reda i konstatovanju ostavke Vlade i zahtevu da se smeni predsednica Skupštine“, dodao je Ponoš.

Ocenio je da je odbijanje da se na predlog opozicije ostale tačke skinu sa dnevnog reda – objašnjenje današnjeg revolta.

„Ti zahtevi su bili legitimni i razumni. Došli smo ovde da ispoštujemo i himnu i zastavu i početak zasedanja. Ušli smo ideju unutra sa idejom da razgovaramo o dnevnom redu“, naglasio je Ponoš.

 

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije