Cvejić: TV Informer pogodna samo za turnir u izazivanju sukoba i haosa

Podeli

Narodni poslanik i potpredsednik Srbija centra prof. dr Slobodan Cvejić izjavio je da je bolje što trenutno nemamo Savet REM-a, jer je jedna od poslednjih odluka ovog tela bila da dodeli regionalnu (beogradsku) frekvenciju televiziji Informer.

„Ova televizija može da se kvalifikuje jedino za turnir u medijskom izazivanju sukoba i haosa“, rekao je Cvejić za Danas i dodao da su i drugi pružaoci medijskih usluga koji su konkurisali, pored Informera, morali su da ispune uslove propisane pravilnikom o dodeli dozvola i da prođu proceduru propisanu drugim pravilnikom.

„Moguće je da neki uslov nije ispunjen do kraja, što bi moglo dovesti do zakonske obustave postupka ili važenja dozvole. Naglasiću samo jedan uslov koji bi mogao biti relevantan u slučaju TV Informer u kontekstu čestitke koju je dobio od odlazeće predsednice Saveta REM-a, a to je: da li su podnosilac prijave ili sa njim povezano lice pokušali da na nedozvoljen način utiču na odlučivanje u postupku izdavanja dozvole, bilo da je reč o uticaju na rad članova Saveta Regulatora ili zaposlenih u stručnoj službi Regulatora“, rekao je Cvejić.

Prema njegovim rečima Savet REM-a je imao dva osnovna modela kojima je štitio interese „medijskih tajkuna bliskih SNS-u“.

„Ili nije postupao kada je trebalo da izriče mere i reguliše prostor elektronskih medija, pre svega onih sa nacionalnim pokrivanjem, ili je, kao u slučaju ponovnog dodeljivanja licenci za nacionalno pokrivanje, kršio sopstvena podzakonska akta i tzv. nacionalne frekvencije dodelio televizijama koje nisu ispunjavale potrebne uslove“, zaključio je Cvejić.

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije