Srbija centar podržava zahteve sindikata EPS

Podeli

Srbija centar mesecima unazad ukazuje javnosti na katastrofalno stanje u elektroenergetskom sektoru Srbije i o tome da su Srbiju SNS režim, Ministarstvo rudarstva i energetike, nekompetentni kadrovi (od aktuelne ministarke pa do svih čelnih ljudi u ključnim kompanijama ovog sektora (EPS, EMS, EDS) doveli na ivicu ponora energetske bezbednosti!

Dok je situacija po pitanju elektroenergetskog sektora u kontinuitetu katastrofalna ovih dana se očigledno može videti kolika opasnost se nadvila i nad naftni sektor imajući u vidu aktuelnu situaciju u NISu. Ne smemo ni pomisliti šta bi se desilo u slučaju da NIS obustavi rad ili da bez pristanka ruske strane naša država krene u nacionalizaciju NIS (kakve implikacije bi ovo imalo na gasni sektor i praktično jedini pravac snabdevanja države kroz koji kupujemo upravo ruski gas, da ne bude zabune radi se o istim Rusima). O finansijskim razmerama SNS razaranja energetskog sektora na ovom mestu ćemo navesti samo jedan ilustrativan primer da je zima 2021. godine u EPS, pod roštilj palicom Grčića, koštala Srbiju 1.6 milijardi EUR (što verovatno uveliko premašuje iznos koji bi potencijalno država, u najpovoljnijem scenariju u ovom treutku trebalo da plati ruskoj strani za otkup njihovog udela u NIS). Narodski rečeno Vučićev Mića pojeo je NIS. U našem konstantnom hodu po ivici energetskog ambisa, gde smo dospeli isključivo zbog koruptivnog i nekompetentnog SNS kadra u domenu energetike, zračak svetslosti stiže od Sindikata EPS Nezavisnost – ogranak TENT, koji je juče doneo odluku o stupanju u štrajk i o tome zvanično obavestio generalnog direktora EPS Dušana Živkovića.

Imajući u vidu da se ključni zahtevi štrajkačkog odbora u celosti poklapaju sa stavovima stranke Srbija centar, jer je naš RO za energetiku u prethodnom periodu zahtevao, zbog katastrofalnog stanja u sektoru elektroenergetike, smenu generalnog direktora EPS Dušana Živkovića, resorne ministarke Dubravke Đedović-Handanović, utvrđivanje njihove odgovornosti za katastrofalno stanje u elektroenergetici Srbije i za ugroženu energetsku bezbednost države kao i smenu iz istih razloga generalne direktorke EMS Jelene Matejić i generalne direktorke EDS Biljane Komnenić, ovim putem u potpunosti dajemo punu podršku opravdanim i legitimnim zahtevima Sindikata EPS Nezavisnost-ogranakTENT. Naravno da se podrazumeva da je ispunjenje zahteva studenata u blokadi aksiom! Ovim putem pozivamo sve zaposlene u EPS kao i u celom elektroenergetskom sektoru Srbije na sindikalno jedinstvo i istrajnost u zajedničkoj borbi da vratimo dostojanstvo svim kompanijama elektroenergetskog sektora i svima koji su zaposleni u njima, kao i da obezbedimo stopostotno vraćanje struke u ovaj sektor koju su SNS vlastodršci u potpunosti ponizili, izbacili i marginalizovali u poslednjih 12 godina, a da državi Srbiji i svim njenim građanima vratimo energetsku bezbednost. Studenti i mladost Srbije to svakako zaslužuju a na nama je da im to obezbedimo i ostavimo u nasleđe, jer oni to iskreno od nas i očekuju, a to je najmaje što za budućnost Srbije možemo i moramo da uradimo.

RO za energetiku

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije