
Predsednik stranke Srbija centar general Zdravko Ponoš izjavio je da u Srbiji postoje dve realnosti od kojih jednu čine građani, a drugu Aleksandar Vučić.
„Ovo što građani i opozicija rade je Srbija odnosno bunt protiv nenormalnosti. A to što Vučić radi je taj njegov skok u budućnost. On žuri sa formiranjem Skupštine i Vlade kao da je sve u redu. Obilazi Srbiju, razgovora sa Pahomijem, otvara zdravstvene ustanove, raspravlja se sa medijima… Mi radimo ono što smo obećali, borimo se protiv izborne krađe kako institucionalno, predajom žalbe tako i na ulici”, rekao je Ponoš za N1.
On je dodao I to da je jedan od načina za dokazivanje izborne krađe i borbe protiv nje angažovanje međunarodne zajednice
„Izborna krađa u Srbiji je postala svetska tema i u medijim i u Evropskom parlamentu i to neće da nestane. Džabe Vučićev pokušaj da to omalovaži. Ono što je problem za sve nas koji živimo u ovoj zemlji ješte to što nas je sramota što je Srbija na ovaj način dospela u centar pažnje. Ali, nažalost, to je put ka izlečenju, rekao je Ponoš.
Povodom žalbi koje je koalicija Srbija protiv nasilja podnela Ustavnom sudu na beogradske i republičkke izbore Ponoš je rekao da ne očekuje da će ova institucija reagovati.
„Od Ustavnog suda ne očekujem ništa, ali važno je da njihov nerad i službu režimu ogolimo kucanjem na ta vrata. Mi to upravo radimo i ovim protestom, pokazujemo da institucije ne funkcionišu“, zaključio je Ponoš.

