
Član Srbija centra Petar Bošković izjavio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić autokratskim sistemom podmićivanjem i ucenom zauzeo sve institucije.
„On je uzeo sve službe bezbednosti i sve medije i drži ih pod svojom kontrolom. To smo imali u periodu od ’45 do ’56, Oznu i Udbu koja je dolazila na vrata i sl“, rekao je Bošković u emisiji Bez pardona na KTV Zrenjanin.
Govoreći o poklanjanju kompleksa Generalštaba firmi povezanoj sa Donaldom Trampom Bošković je istakao da je to još jedan politički promašen potez Aleksandra Vučića.
„Zamislite da Jevreji dozvole Nemcima da rekonstruišu spomenik koji su prethodno srušili. Ne ide. Nemoguće je da nema drugog rešenja za kompleks koji je pod kulturnom zaštitom. Nije sporno da taj kompleks treba srediti, ali hajde da vidimo koja je namena i šta ćemo uraditi sa ovo malo kulture i istorije što nam je ostalo“.
Bošković je prokomentarisao i temu vraćanja redovnog služenja vojnog roka.
„Vratiti vojni rok bez analize strategijskih dokumenata, bez analize bezbednosti i okruženja u kome se nalazimo je potpuno amaterski, a pogotovu ako se to uradi na četiri meseca. Imali smo po pet hiljada ljudi na dobrovoljnom služenju vojnog roka od šest meseci. Oni nisu uvedeni u sistem zato što su uslovi života i rada katastrofalni“, rekao je Bošković.
On se osvrnuo i na globalnu geopolitičku i geostratešku situaciju koja se odvija na svetskom nivou.
„Ovo je nova podela karata gde ništa više neće biti isto. Što se tiče Srbije, mi smo u NATO okruženju. Sve moguće ugovore sa NATO-om smo potpisali ali se to medijski ne pokriva“.
Komentarišući nastavak konstitutivne sednice Skupštine Srbije Bošković je rekao da parlament liči na rijaliti zahvaljujući poslanicima vladajuće večine.
„Kao što je Vučić bio izuzetan Šešeljev đak, tako je i Ana Brnabić jedna od njegovih najboljih učenika. Spustili su moralne i duhovne vrednosti ove nacije, zakoni nisu isti za sve, članovi SNS-a prolaze nekažnjeno. Sto policajca u civilu u Skupštini zbog čega? Ličimo na Južnu Ameriku i Afriku gde ne smete da iskažete drugačije mišljenje inače vam dolaze na vrata“.
Bošković je naglasio da opozicija nema neophodnu vidljivost u medijima, te veliki deo stanovništva nema priliku da ih čuje osim u Skupštini.
„SNS je toliko jak, naročito medijski, šta je onda problem u jednoj nacionalnoj frekvenciji? Opozicija nema drugog izbora osim da koristi prostor u Skupštini koji ima na raspolaganju da dopre do naroda“, zaključio je Bošković.

