
Narodni poslanik Srbija centra prof. dr Slobodan Cvejić izjavio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić od svog dolaska na vlast samo nastavio da primenjuje pogrešnu politiku Sobodana Miloševića.
“Milošević je igrao na pogrešnu kartu, nije shvatio značaj pada Berlinskog zida, nismo se razišli kao Česi i Slovaci. Vučić se, uz kratku pauzu, nadovezao na takvu vlast. Zbog jake medijske manipulacije, veliki deo naroda ne vidi da ga ponovo neko ,,vuče za nos“, prodaje mu tu igru, a zapravo ne mari mnogo za naciju niti je veliki patriota”, rekao je Cvejić za crnogorsku Pobjedu.
Prema njegovim rečima da je Vučić patriota, starao bi se da ekonomija bude zdravija, da porodice budu sigurnije, da se rađa više dece.
“On ide okolo i busa se u prsa da je zaštitnik Srba – time ide naruku svima onima u svetu koji hoće da stanje na Balkanu bude napeto”, rekao je Cvejić.
On se osvrnuo i na rad REM-a rekavši da ovo telo krši zakone zbog političke instrumentalizacije.
“Jako je važno da imate osobe od integriteta i koje shvataju kakva je odgovornost elektronskih medija za politički, društveni i kulturni razvoj zemlje. U REM-u treba da budu ljudi koji su spremni da postupaju u skladu sa onim što im zakon omogućava. Članovi REM-a su odgovorni Skupštini Srbije koja ih bira, ali je bitno da i sudstvo, koje štiti samostalnost REM-a, bude nezavisno”, zaključio je Cvejić.

