Ponoš: Opozicija da nastupa još tvrđe, da ne pristajemo na izbore bez dovoljno dobrih uslova

Podeli

Predsednik Srbija centra general Zdravko Ponoš izjavio je da opozicija u pregovorima sa vlastima treba da nastupa još tvrđe kako bi se postigli uslovi za održavanje izbora.

„Ne smemo da pristanemo na izbore bez dovoljno dobrih uslova. Vlast koja bi proizašla iz izbora na kojima nema opozicije ne bi mogla da preživi više od nekoliko meseci, već bi izbori morali da se održe ponovo. To jeste tvrda igra. Da bismo bili uspešni u toj tvrdoj politici, treba svi da budemo tvrdi“, rekao je Ponoš na Osnivačkoj skupštini OO Srbija centra Vračar.

Ponoš je objasnio neke od predloga koje je opozicija dostavila Ani Brnabić za izlazak iz krize.

„Prva stvar koju smo istakli je zaustavljanje ove šarade od raspisanih izbora i objasnili na koji način je to moguće, i da se dogovorimo kako da izmenimo zakone da stvari funkcionišu. Nakon toga bi usledio dogovor kada imamo objedinjene izbore“.

On je dodao i to da je vlast očekivala da opzicija neće dostaviti predloge jer je „računala i na nejedinstvo opozicije“.

„Dobili smo 12 sati rok da se izjasnimo, a sad smo u fazi da čekamo da Ana to pročita. To traje više od 24 sata. To samo pokazuje da nemaju odgovor na ozbiljnu ponudu“, reko je Ponoš.

Ponoš je se osvrnuo i na razvoj političke situacije u zemlji od kako su održani izbori u decembru.

„Prva faza je bila krađa izbora. To što nisu uspeli da ukradu su pokušali da dokupe, pa su pokušali da, kao alkoholičari, sve to poriču. Ništa od toga nije prošlo. Onda su hteli da zbrzaju te izbore i ponove ih krajem aprila na šta nismo pristali. Usledili su razgovori koji su bili farsa jer su raspisali izbore pre nego što smo postigli bilo kakav dogovor. Mislili su da ćemo da srljamo u to, ali su loše izračunali“.

Ponoš je podsetio da je na poslednjem dijalogu između vlasti i opozicije, vlast pozvala i strane ambasadore „da se uvere kako smo neozbiljni i neodgovorni“.

„I to im je propalo. Opozicija nije pokazala slabost, ponašali smo se državotvorno i odgovorno. Ponudili smo naše rešenje za izlazak iz krize“, zaključio je Ponoš.

Za predsednika OO Srce Vračar izabran je Darko Savatijević, master inženjer saobraćaja.

Narodni poslanik prof. dr Slobodan Cvejić osvrnuo se na posetu Aleksandra Vučića Francuskoj gde je od Makrona tražio da oni upljavljaju metroom jer „nemamo kapacitet da upravljamo velikim sistemima.

„Postoje ljudi koji to mogu da rade, ali takve Vučić neće. On ne želi ljude od znanja oko sebe jer su oni opasni po njegovu vladavinu. On ne prodaje delove teritorije, već i kategorije ljudi. To je njegova tehnika vadanja“, rekao je Cvejić.

Narodni poslanik prof. dr Dragan Delić napomenuo je da se društvo u u Srbiji „ozbljno bolesno“

„ Mi živimo 6 god kraće nego u Evropi, po smrtnosti od karcinoma smo na drugom mestu u svetu, po indeksu vladavine prava na 93. mestu, po indesksu korupcije na 104. mestu, 60 odsto penzionera ima manje od prosečne prenzije, 8 hiljada ljudi živi u apsolutnom siromaštvu. Naši prioriteti su zato prirodni priraštaj, javno zdravlje i obrazovanje“, rekao je dr Delić.

Narodna poslanica Tatjana Marković Topalović pohvalila je vračarski odbor i čestitala na novoizabranom rukovodstvu.

„Hrabrost se odlikuje nepristajanjem, nepopuštanjem, odolevanju. Biti na drugoj strani i boriti se protiv secikesa koji pokušavaju da nam otmu zemlju je hrabrost“, rekla je Marković Topalović.

Za predsednika OO Vračar izabran je Darko Savatijević, master inženjer saobraćaja.

Novoizabrani predsednik vračarskog odbora izjavio je Darko Savatijević izjavio je da je Vračar najmanja, ali i najgušća opština u Beogradu.

„Vračar obiluje velikim kulturno – istoriskim bogatstvom. Treba sačuvati opštinu kao građansku sredinu koja će omogućiti sugrađanima dostojan život“, zaključio je Savatijević.

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije