
Opasnost režima po neko društvo ili državu se ogleda u opasnim namerama pojedinaca koji prednjače u tom lošem režimu.
Najopasniji su oni koji iz dna duše preziru svoje korene, istoriju svoje otadžbine, pa na kraju ,svesno ili nesvesno”, i samog sebe. Živimo u vremenu kada sticajem složenih okolnosti Srbijom upravljaju najgori među nama, pa samim tim i najopasniji po sve što predstavlja bilo kakvu vrednosnu odrednicu našeg društva.
Autodestrukcija uvek počiva na uništavanju samog sebe, tj. onoga što jesi. A ono što jesmo je determinisano kroz mozaik sećanja i uspomena koje su utkane u nas i čine u najvećoj meri lični identitet. Lični identitet naše nacije čini bogata riznica momenata u istoriji u kojima smo retko bili samo posmatrači, daleko češće učesnici i to na pravoj strani, kako su nam tradicija i učenje nalagali.
Tu leži zla namera, da se kroz niz potuljenih koraka izbriše ili bar naruši sećanje jednog naroda na svoju istoriju, a samim tim i na tradiciju i vrednosti koje su nam pomogle da izađemo kao pobednici i u najtežim vremenima.
Težinu jednog od tih koraka osećamo upravo sada kada vlast raznim perfidnim postupcima želi da uništi identitet jednog grada kroz uništavanje svega što nosi epitet lepog.
Ne ulazeći u lukrativne namere zlih, istaći ćemo suštinsku opasnost koja će imati posledice na mnogo budućih generacija, a koje će u znatnoj meri onemogućiti ili značajno usporiti oporavak našeg društva.
Vodeći se izgovorima nepostojanja raznih infrastrukturnih planova, aktuelna vlast u Beogradu želi da na jedan perfidan način onemogući rekonstrukciju zgrade Glavne železničke stanice, kao jednog od najprepoznatljivijih simbola Beograda, a koja je pod ingerencijom Istorijskog muzeja. Brisanjem simbola jednog grada, briše se njegov identitet, ali u velikoj meri i identitet čitave nacije.
Njihova namera je jasna, preorati stotine hektara srca Beograda koji svedoče o vremenima kada su tu živeli neki ljudi koji su se ponosili na to ko su i odakle potiču, koji su voleli svoj grad i ljude sa kojima su ga delili, koji su voleli sebe.
Resorni odbor za kulturu Srbija centra

