
Član Srbija centra Petar Bošković izjavio je da se predsednik Vučić prema poseti kineskog predsednika Si Đinpinga nije poneo državnički već ponizno što nikako ne ostavlja dobar utisak.
“Nas predsednik zaboravlja da Kinezi ne cene snishodljivost. Taj ko ga je savetovao da se tako ponaša ga je loše savetovao. Kinezi imaju veliki interes ovde, a i mi kad su Kinezi u pitanju jer su velika sila. Kada dolaze stranci treba se ponašati ozbiljno, a ne da Dačić peva Kinezima na večeri”, rekao je Bošković u Dnevniku Nove S.
On je istakao da je u borni za izborne uslove bilo neophodno da se cela opozicija bori do kraja, ali su neki od toga odustali što samo ide naruku SNS-u.
“Reč borba označava borbu za izborne uslove do kraja. Niti uslovi na RTS-u, niti izborni uslovi se nisu promenili. Drugog juna će Vučić moći da kaže da je sve dao opoziciji i uprkos tome je SNS pobedio. To nismo zaslužili”.
Bošković je komentarisao i povratak Bratislava Gašića na čelo Ministarstva odbrane.
“Gašič je učinjen čovek (voli da učini) i mnogo je popularniji neoradikal nego sam Vučić. To multiplicira i njegove neprijatelje. Njega vole u Rasinskom okrugu, za razliku od Vučića koga se naprednjaci generalno boje”.
“Poslednjih 18 godina se nije promenila cena prevoza, niti dnevnice. Totalno je rasulo što se tiče ljudskih resursa. Više od 12.000 ljudi je otišlo od 2016. kada je Gašić napustio čelo Ministarstva odbrane. Mnogo vremena je potrebno da bi se stanje popravilo”, rekao je Bošković.
On se osvrnuo i na izjavu premijera Vučevića da će “Vlada preduzeti aktivnosti na izradi strategijskih dokumenata i planiranje razvoja sistema odbrane”.
“Oni neće zvati umne ljude iz vojske i civilstva. Vi morate uzeti mnogo stvari u obzir – od ekonomkog razvoja zemlje, strategijskog položaja, izazova, rizika i pretnji u okruženju, teničkih inovacija do zatečenog stanja koje je više nego jezivo”.
Bošković je istakao da je pristalica uvođenja obaveznog vojnog roka, ali ne nan a 4 meseca kako to SNS predlaže
“To kako je Vulin služio vojsku, to je čista šarada. Osamnaestogodišnjaka, momaka i devojaka, svake godine ima oko 80.000 koji su spremni za odsluženje vojnog roka. Gde će oni, u koje kasarne? Da ne govorimo o logistici koja je ogromna za takve stvari, zaključio je Bošković.

