
Član stranke Srbija centar i vojni komentator Petar Bošković izjavio je da je poklanjanje kompleksa Generalštaba deo katastrofalne spoljne politike koju vodi vlast na čelu sa Aleksandrom Vučićem.
“Nigde u svetu nema ovoliko bahatosti i bestidnosti kao kod vladajuće stranke. Poklanjanje kompleksa Generalštaba onima koji su nas juče bombardovali je ispod svake moralne lestvice. Zamislite da Pentagon poklonite Francuzima koji će tu da naprave Mulen ruž i da kažu znate mi ćemo se setiti Linkolna”, rekao je Bošković u Među nama.
On je dodao da se aktuelni načelnik Generalštaba ne oglašava po ovom pitanju već se „ponaša kao da je to Alajbegova slama“.
“Da aktuelni generali u Vojsci imaju časti i poštenja oni bi izašli i bar rekli svoje mišljenje. Mi smo već imali stranačku vojsku kada niste mogli postati oficir ako niste član Saveza komunista. Bojim se da se na to vraćamo jer ni zvuka ni tona od vojske a radi se o celom vojnom kompleksu”.
Bošković je objasnio da su i druge zgrade koje su srušene tokom bombardovanja obnovljenje, te je isto tako mogla i zgrada Genberalštaba biti rekonstruisana.
“Zgrada Vlade i Nemanjina 9 gde je sada Apelacioni sud, koja je takođe bila vojna zgrada, kao i Vojna štamparija su bile bombardovane i sve su vraćene u prvobitno stanje. Zbog čega i Generalštab nije zna “vrhovni komandant”. Kada je reč o moralu i uopšte o oficirskoj časti i kodeksu, general Krga je 2002. godine rekao da se to ne može dirati i da se mora osposobiti i sačuvati za buduća pokolenja”, zaključio je Bošković.

