Ponoš: CIA ima orla, a BIA Orlića da ne zaostaje

Podeli

Predsednik Srbija centra general Zdravko Ponoš izjavio je povodom imenovanja Vladimira Orlića za direktora Bezbednosno – informativne agencije da je to nastavak kadrovske politike Aleksandra Vučića.

„Vučić traži lojalnost. U liku Vladimira Orlića Vučić dobija to što redovno traži i pronalazi, mada su mu se neke jabuke koje je tako birao kasnije iskvarile“, rekao je Ponoš za Danas.

„Kad CIA kao simbol ima orla, evo da i BIA dobije Orlića i uhvati korak”, prokomentarisao je Ponoš.

On je dodao da Vladimir Orlić nema nikakvog iskustva kako u sektoru bezbednosti tako ni u drugim odgovornim menadžerskim poslovima.

„Način na koji je vodio Skupštinu Srbije nije referenca ni za šta. Dolazi na čelo važne, a lošim upravljanjem sasvim urušene institucije koja je izgubila poverenje građana, a i međunarodnih partnera. Malo je verovatno da će Orlić biti u stanju da je ozdravi. Ostaje nada da je bar neće zloupotrebljavati toliko koliko je to činio Vulin“, rekao je Ponoš.

Prema njegovim rečima, u bezbednosnom sektoru „Vučić je dugo vrteo nekoliko loptica“.

„Šaltao ih je sa pozicije na poziciju ne dozvoljavajući im da se zapate predugo na nekoj od njih i izgrade ličnu moć. I Vulin i Stefanović su otpali. Vučević nije jer suštinski nikad nije ni upao“, zaključio je Ponoš.

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije