Anastasija Mijić (Novi Sad): Drvo sadi, jer će da nagradi!

Podeli

Novi Sad je ovih dana među najtoplijim gradovima u Srbiji!
Voleli bismo da je u pitanju nekadašnja titula „srdačnog i toplog grada“, a ne grada ekstremno visokih temperatura, koje atakuju na živote ljudi, biljaka i životinja.
Prognoze kažu, prosečne letnje temperature će rasti u budućnosti, a krošnje drveta su najbolji prirodni suncobrani ispod kojih je temperatura niža čak do 6°C.
Čika Jova Zmaj nam je odavno poručio:
,,Gde god nađeš zgodna mesta, tu drvo posadi!
A drvo je blagodarno
pa će da nagradi.
Nagradiće izobiljem hlada, ploda svog,
nagradiće bilo tebe, bilo brata tvog.“
Šta mi možemo da uradimo za svoj grad?
– Da više i bolje negujemo kulturu zelenila;
– da ne dozvolimo nekontrolisanu gradnju i invaziju betona;
– da sa pažnjom čuvamo postojeće i pravimo nove parkovske površine.
Gradska uprava za urbanizam i građevinske poslove grada Novog Sada nadležna je da procenjuje i „uticaj planova na životnu sredinu“, pa je projekat investitora „Dama gradnja“ koji predviđa na površini od tri hektara pravljenje osmospratnog stambenog kompleksa sa 296 stanova i 18 lokala ocenjen kao „uticajniji“ na životnu sredinu od peticije Telepčana da u toj zoni bude zelena park oaza za predah i uživanje.
Gradski odbor stranke Srbija centar SRCE Novi Sad apeluje na važnost svakog postojećeg i svakog novog drveta i zelene površine u gradu i poziva Novosađane da ne odustaju od kulture ozelenjavanja!
Anastasija Mijić,
Srbija centar Novi Sad

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije