
Narodna poslanica Srbija centra dr Tijana Perić Diligenski izjavila je da, umesto što se vlast zadužuje za izgradnju nacionalnog stadiona, taj novac je mogao biti uložen u projekte od kojih će građani imati korist.
„Ovaj novac je mogao da bude na raspolaganju građanima i da se uloži u obnovu porodilišta, renoviranje škola, i omogućavanje besplatnih udžbenika i za đake koji žive van Beograda. Bilo je moguće da se obnove ruinirani kulturni centri, ali i da se dodatno podrži naš agrar,“ rekla je Perić Diligenski u Skupštini Srbije.
Ona je predložila da se „ova novčana injekcija“ uloži u Mačvanski okrug, koji leži na 57 hiljada hektara izuzetno plodnog zemljišta bogatog nadzemnim i podzemnim termalnim vodama.
„Zamislite da ste ovde uložili 360 miliona evra, samo u plastenike i povrtarstvo. Za 3 – 5 godina stvorila bi se nova vrednost koja bi po jednom hektaru iznosila 500 hiljada evra godišnje. To bi bilo stostruko više od rudne rente za koju vlast tvrdi da će biti spas za našu ekonomiju“.
Perić Diligenski je upitala i da li je Srbiji uopšte neophodan stadion sa 52 hiljade mesta.
„To je faraonski, megalomanski projekat, očigledno viđen za sletove šefa države i prve dame, kao što je već viđeno za Dan mladosti. A građani Srbije će imati mogućnost da tom stadionu samo daju ime.“
Ona je zaključila da se Vlada Srbije zadužuje kod Banke Poštanske štedionice kako bi zaobišla tender, odnosno proceduru javnih nabavki, i “direktnom pogodbom zaključila vrlo unosan posao za kineskog investitora”.

