Slobodan Ilić: BIA i policija privode poljoprivrednike zbog pisanja na društvenim mrežama

Podeli

Narodni poslanik Srbija centra Slobodan Ilić izjavio je da se politika vlasti prema poljoprivrednicima svodi na to da se isti hapse zbog pisanja na društvenim mrežama.

„BIA noću privodi poljoprivrednike samo zato što su na društvenim mrežama najavili proteste. Izgleda da vlast samo još nije poslala one ozloglašene kožne mantile, kao što je nekada radila UDBA, da hapse i zastrašuju seljake“, rekao je Ilić u Skupštini.

Ilić se osvrnuo i na rebalans budžeta i izdvajanja za Ministarstvo poljoprivrede, naglašavajući da poljoprivrednici ne traže milostinju od države, već dostojanstvene uslove za rad.

„Poljoprivrednici žele sigurno tržište, sigurnu naplatu i uslove rada slične onima u zemljama okruženja. U Hrvatskoj je dizel za poljoprivrednike skoro duplo jeftiniji, 92 dinara po litru, dok u Srbiji košta 179 dinara,“ dodao je Ilić.

Posebno je istakao problem navodnjavanja, navodeći da Srbija navodnjava samo 1,5 odsto poljoprivrednih površina, iako kanal Dunav – Tisa – Dunav ima potencijal za navodnjavanje preko 500 hiljada hektara.

„Na dnu smo Evrope po navodnjavanim površinama, a naši poljoprivredni prinosi drastično se smanjuju zbog suša,“ upozorio je on.

Ilić je takođe podsetio da Državna revizorska institucija (DRI) 2016. godine nije mogla da utvrdi sudbinu 461 milion evra namenjenih stočarima, koji nikada nisu stigli do njih. Zatražio je i uvid u ugovor i izradu nove Strategije poljoprivrede, podsećajući da je prethodna koštala 8 miliona evra.

„Imamo dovoljno domaćih stručnjaka koji mogu da izrade strategiju, umesto da angažujemo strance,“ zaključio je Ilić.

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije