
Član Predsedništva Srbija centra Petar Bošković izjavio je, povodom nesreće kod Kraljeva u kojoj je vozač oklopnog vozila usmrtio petoro lica, među kojima troje dece, da osim vozača koji je priveden, u lancu komandovanja postoji niz odgovornih.
„Mnogo je pitanja. Da li je taj čovek imao suvozača? Kakava je bila pratnja?U lancu komandovanja ima niz odgovornih ljudi, ali oni su sedam dana pre toga maltretirali te ljude, ne bi li imali dve generalne probe. Pa onda odmah po završetku niste sigurni da li je on odmoran. Tu kada preskočite proceduru u vojsci, to se dogodi. Osnovno pitanje u vojsci je, kada imate izjašnjenje, šta ste uradili da do toga ne dođe. Mnogo toga nisu uradili, to je očigledno, jer da su uradili ovo se ne bi desilo“, rekao je Bošković za N1.
Bošković je istakao da konferencija za medije nije održana „da se ne bi saznala odgovornost“.
„Da bi se zataškalo, jer živimo u vremenu kad jedna vest jede drugu. To će se za dva dana zaboraviti, razvodniti itd. Nažalost, vojska je poprimila sve segmente društva u kojem živi i kako se u društvu radi“, rekao je Bošković.
Prema njegovim rečima, posle pogibije Dejana Stojkovića, podoficira Vojske Srbije, na Pešteru počinje zloupotreba vojske i zloupotreba Uprave za odnose s javnošću.
„Do tada je svaki put bila organizovana konferencija za štampu. Pa čak i onda kada je helikopter pao i kada su ljudi i beba stradali. Imali smo pogibiju pilota sedam dana pre aeromitinga, pa smo imali konferenciju za štampu gde je pilot Ristić došao i objašnjavao kako se to desilo. Posle pogibije na Pešteru počinje zloupotreba vojske i zloupotreba uopšte Uprave za odnose s javnošću, zato što nema konferencije za štampu, potpuno je sistem zatvoren, iako imate potpunu proceduru kako se to radi i kako se to organizuje“, zaključio je Bošković.

