Svakodnevne izjave troje najodgovornijih ljudi u državi – Vučića, Vučevića i Ane Brnabić u kojima se građanima i studentima preti nekakvim „lojalistima“, kao organizovanom stranačkim grupom SNS, fizički napadi koji ne samo da nisu osuđeni, već su i podsticani, otvorili su “ Pandorinu kutiju“ nasilja u Srbiji.
Samo za osam dana ove godine imali smo ubistva, više pokušaja ubistava i današnje prebijanje dvojice dečaka u Novom Sadu. Motke kojima su danas prebijeni mladići u Novom Sadu iste su proizvodnje kao i motke koje su tukle studente, povređivale građane željne pravde ili one koje su lomile prozore na Gradskoj kući. Srbija je zahvaljući SNS odavno postala bolesno društvo, u kojoj je jedino merilo vrednosti podrška vladajućoj stranci.
Srbija centar postavlje pitanje ministru unutrašnjih poslova Ivici Dačiću zašto niko nije ništa preduzeo protiv huligana ako su više puta prijavljivani i da li su pod posebnom zaštitom „lojalista“ unutar vladajuće stranke? Takođe, javnost bi trebalo da zna da li su učestvovali u organizovanim neredima u Novom Sadu 3. novembra, kada su maskirani huligani, u organizaciji vlasti, izazivali nerede i lomili prozore na Gradskoj kući. Ukoliko se ispostavi da jesu, najmanje što se od ministra Dačića i načelnika novosadske policije Radonjića očekuje jesu – ostavke!

