Novosadska opozicija: Tražimo krivičnu odgovornost Vučevića i Đurića

Podeli

Ostavke premijera Srbije i predsednika SNS Miloša Vučevića i gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića su gašenje požara benzinom. Njihove ostavke danas ne samo da nisu dovoljne, nego izazivaju dodatni gnev kod građana.

Svi visoki funkcioneri SNS moraju biti uhapšeni i procesuirani za niz koruptivnih dela koja su dovela ne samo do ubistva građana na novosadskoj Železničkoj stanici, nego i stvaranje atmosfere nasilja i nesigurnosti u društvu. Ipak, niko nije odgovorniji od Vučevića u SNS i Đurića u Novom Sadu. Njih treba smatrati nalogodavcima i glavnim inspiratorima nasilja i zastrašivanja.

Vučević je mesecima unazad prozivao naše sugrađane, etiketirao profesore i, kao stranački lider, pripremao plodno tlo za nasilje. Najzad, batinaši koji su noćas prebili studente – izašli su iz njegovih prostorija. Sa druge strane, Đurić je, kao nemušti saučesnik u ovim događajima, uglavnom prećutno odobravao sve koruptivne radnje koje su dovele do katastrofe i eskalacije nasilja.

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije