SNS i SPS uveli Srbiju u haos, nelegalno izabran novi gradonačelnik Novog Sada neće imati nikakav legitimitet

Podeli

Zabranom ulaska odbornika opozicije u Skupštinu Grada Novog Sada vladajuća koalicija SNS i SPS definitivno je suspendovala demokratiju i Ustav i uvela Srbiju u haos. Vučić, kao glavni inspirator ove akcije policije, time je definitivno pokazao šta za njega znači dijalog i mirno rešavanje najveće političke i društvene krize u novijoj istoriji Srbije. Nesposoban da se izbori sa nezadovoljstvom studenata i građana odlučio se da suspenduje više članova Ustava Srbije, koji, između ostalog, garantuju suverenost građana koji je „vrše preko svojih slobodno izabranih predstavnika“, ali i vladavinu prava koja se „ostvaruje slobodnim i neposrednim izborima“. Svesno nepoštovanje Ustava, zakona i suspenzija njihovih pojedinih članova nije ništa drugo nego pokušaj nasilnog opstanka njegove koalicije na vlasti u Novom Sadu.

Srbija centar upozorava da, na ovaj način, nelegalno izabran novi gradonačelnik Novog Sada neće imati nikakav legitimitet da obavlja funkciju, u gradu koji više od tri meseca traži pravdu za žrtve tragedije na Železničkoj stanici. Po ko zna koji put Aleksandar Vučić i njegovi poslušnici stavili su Srbiju i njene građane na stub srama i označili je kao društvo koje ne samo da nije u stanju da sprovede zakoniti postupak izbora rukovodstva jednog grada, već se sve više udaljava od evropskih i civilizacijskih demokratskih pravila uređenja države. Odgovornost za policijsko sprečavanje legitimno izabranih predstavnika naroda da vrše svoju dužnost snosi i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

 

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije