Jučerašnja predstava Vučića i Dačića, dva drugara neraskidivo vezana koferima punih tuđeg novca, koji su pokušali da izvedu klasično političko „dodavanje“, može da ima ozbiljne političke posledice. Naime, Vučićev hod po ivici provalije može da povuče celu Srbiju u ambis. Svima je jasno da nikakvog incidenta u Pionirskom parku sa takozvanim studentima od tridesetak godina, dobro plaćenim i organizovanim od vlasti, nije ni bilo. Izvođenje žandarmerije da ih navodno brani svakako je planirano ranije, pa je predstava morala da dobije i treći čin – novo vanredno i dramatično obraćanje nenadležnog predsednika, a kako je ono prošlo bez efekta „navodno“ se dogodio i napad na ministra Selakovića, štićeno lice koje se ne kreće bez pratnje.
Pogrešno savetovani da sazovu vanrednu konferenciju za medije, Vučić i Dačić nisu ni pokušali da sakriju da će sve da učine da napetost podignu na viši nivo. Samo nekoliko sati od poslednjeg sličnog Vučićevog samohrabrenja pred kamerama jednoj devojci su batinaši, koji su čekali u prostorijama SNS u Novom Sadu, slomili nos drvenim motkama, a još dvoje ozbiljno povredili. Večeras je, isto kao i tada, sugerisao da je na fakultetima noću po dvadesetak studenata, a da je puno onih koji su besni zbog njihovog ponašanja.
Srbija centar upozorava predsednika Vučića i asistenta Dačića da ne podstiču sukobe i ne organizuju napade na studente, koje su sami poslali da u istim šatorima kampuju u Pionirskom parku, nameravajući da nasiljem izazovu lanac nasilnih događaja i tako spreče skup zakazan za 15. mart. Četiri meseca građani i studenti protestuju širom Srbije, a jedine intervencije bile su one lekarske, na ranjavim nogama koje su za pravdu prepešačile stotine kilometara. Vučićevo „već sam jasno najavio šta sledi“ dobijalo je epilog prenošenjem bahatosti i njegovog verbalnog nasilja na ulicu. To ne sme ponovo da desi!

