Petar Bošković, član Predsedništva Srbija centra, izjavio je za TV Nova S da građani Srbije zaslužuju istinu o tome šta se desilo 15. marta na mirnim demonstracijama u Beogradu.
„Nažalost, istinu očigledno nećemo saznati. Iako je ceo Beograd pokriven kamerama i iako je jasno da je akcija bila sinhronizovano vođena iz operativnog centra u Beogradu, nadležni i dalje ćute. Cilj je bio izazvati paniku, stampedo i velike žrtve. Najgore je sprečeno samo zahvaljujući prisebnosti studenata, njihovim brzim reakcijama i koordinaciji putem aplikacija, kao i odlučnom angažovanju preko 600 veterana 63. padobranske brigade, koji su neutralisali grupe čiji je cilj bio haos i nasilje“, naveo je Bošković.
On ističe da se informacije o naoružanju i specijalnoj vojnoj opremi pojavljuju iz sve više izvora, dodajući da je „možda i bolje da ne saznamo tačno ko su ti ljudi i kakvu opremu imaju, jer nam sigurno ne bi bilo dobro“.
„Već sada o ovome pišu veliki međunarodni mediji poput nemačkog Špigla i francuskog Monda. Dileme više nema, jasno je da je ovo sredstvo korišćeno“, upozorava Bošković.
Bošković posebno skreće pažnju na netransparentne načine nabavke opasnih sredstava.
„Ministar Vulin je uveo praksu da svaka nabavka opreme ove vrste postane državna tajna. Tako ih je apostrofirao i od tada mi ne znamo šta nabavljamo za koje pare, a vidi se da nabavljamo neke stvari po pet puta većoj ceni. Stalno se ponavljaju afere, pojavljuju se misteriozne tetke iz Kanade koje na kraju završe sa određenim procentom.“
Bošković je zaključio pozivom da se prestane sa manipulacijama i prebacivanjem fokusa.
„Pale su maske – to je pod broj jedan. Pod broj dva – to klatno koje je nekad bilo na njihovoj strani hrabrosti, drčnosti, prešlo je na drugu stranu i jednostavno narod se više ne boji i ne želi to. Zato mislim da je jako dobro što je ipak i opozicija izašla sa jednim konkretnim predlogom narodne prelazne vlade. Da li će ona biti sa više stručnjaka ovih ili onih, to zaista je sada manje važno. Ali je važno da se pokreće i da će se te dve paralelne snage koje idu negde susresti. Ja sam siguran da studenti neće odustati, jer ovo što se radi profesorima sa fakulteta, ljudima koji su najznačajniji za vaspitanje ove nacije – pa nećemo valjda dozvoliti da nam Željko Mitrović i Pink i dalje vaspitava, i Hepi sa farmama, sa Elitama ovu naciju?”

