U Leskovcu priveden Vladimir Šiškin, član Izvršnog odbora Srbija centra

Podeli

Pripadnici MUP priveli su danas u Leskovcu Vladimira Šiškina, člana Izvršnog odbora Srbija centra i odveli u policijsku stanicu u tom gradu. Šiškinu je rečeno da ga privode na informativni razgovor u svojstvu građanina zbog navodne objave na društvenoj mreži X, a uoči današnje posete Aleksandra Vučića Leskovcu.

Srbija centar najoštrije osuđuje privođenje ljudi bez ikakvog zakonskog osnova i očiglednu zloupotrebu policije, kojoj je naređeno da se stavi u službu SNS. Posle jučerašnjeg angažovanja policije i svih javnih resursa u Nišu samo da bi se održao partijski sastanak, kada je blokiran ceo centar grada i reakcije Nišlija koja je usledila, bilo je potpuno jasno da Vučićev režim neće prezati ni od terorisanja svih onih koji drugačije misle. Preventivno privođenje građana i opozicionih aktivista neće promeniti činjenicu da Vučić sa bulumentom kriminalaca, koju vodi od Pionirskog parka do najmanjih sala domova kulture u srpskim varošima i selima, nije više dobrodošao.

Srbija centar zahteva da Vladimir Šiškin odmah bude pušten na slobodu. Frustracije diktatora i njegov strah od jaja rešava se na drugi način – prihvatanjem odgovornosti za kriminal koji je uvukao u svaku poru društva i vladom narodnog poverenja, kao jedinog načina za izlazak Srbije iz krize.

 

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije