Delić: Ko može da otme već otetu državu, Vučić vratio teatar apsurda

Podeli

U vremenu kad su zdrav razum i istina suspendovani od strane vlasti, režimskih medija i nabeđenih političkih analitičara, zloslutno preteći i apsurdno zvuči poruka Aleksandra Vučića da „moramo da vratimo otetu državu“, upozorio je danas potpredsednik Srbija centra (SRCE) i narodni poslanik Dragan Delić.

On je na skupštinskoj sednici, komentarišući Vučićeve tvrdnje izrečene na skupu njegovih pristalica u subotu da ne damo državu Srbiju, rekao da se nameću pitanja ko nam je oteo državu, i kako nešto da ne damo kad nam je to već oteto.

Sve ovo liči na teatar apsurda iz pedesetih godina prošlog veka. Međutim, autori naših drama nisu ni Kami, Beket, Jonesko, već predsednik Republike i vlast. Na koji način aktuelna vlast misli da vrati ‚otetu državu‘, pretpostavljam od autentične mladosti, oličene u kolektivu jednakih i samoorganizovanih studenata, koji se samo bore protiv nepravde, korupcije i zarobljenih institucija“, zapitao je Delić i dodao:

Da li u tom preotimanju vlast podrazumeva opskurne ličnosti pod kapuljačama koje se nedeljama nalaze ispred Predsedništva, a sada i ispred Narodne Skupštine. Ko to odobrava, organizuje i finansira“.

On je podsetio da su te osobe juče poslanike opozicije na izlazu iz zgrade Skupštine dočekali sa povicima „ustaše, ustaše“ i zapitao da li je to deo poziva vlasti na saradnju i harmonizaciju odnosa.

Delić je konstatovao da studenti kroz „gandijevski pristup“ samo govore o normalnom životu dostojnom čoveka, o osvešćivanju i kvalitetnom preobražaju, „a vlast ih zbog toga naziva bahatim mamlazima, fašističkim falangama i teroristima“.

On je ocenio da je studentski pokret uzor za celokupno društvo i opoziciju, „a sve više i za uspavanu Evropu“.

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije