Cvejić: Režimski „novinari“ u startu vezali sebi noge, kako će da izgleda etički kodeks Olivere Zekić i Dragana J. Vučićevića

Podeli

Potpredsednik Srbija centra (SRCE) prof. dr Slobodan Cvejić ocenio je da najava osnivanja prorežimskog udruženja „Asocijacija novinara Srbije“ ima za cilj da konkuriše i pravi problem nekim drugim, profesionalnim novinarskim udruženjima, ali da su sebi već zavezali noge u samom startu, „zato što se okupljaju ljudi koji su već afirmisali neke negativne vrednosti na našoj javnoj sceni“.

„Mislim da će vrlo brzo da se pokaže da oni zapravo nisu neutralni, nezavisni, neće raditi na promociji novinarske profesije ili razvijanju standarda novinarstva, nego će raditi ono što su i navikli da rade, samo ovaj put organizovano. Valjda da bi mogli da konkurišu i oni kao predlagači u u nekim savetima, kao što je Savet REM. Mada, po zakonu trebaće im dosta vremena da zadovolje onu kategoriju da su dugo godina u toj oblasti i da su se afirmisali u toj oblasti kao udruženje“, ukazao je Cvejić u gostovanju na televiziji Nova S.

On je rekao da ne zna svako pojedinačno ime koje je uključeno u to udruženje, ali da rezume jednu stvar – da svako ozbiljno udruženje novinara mora da ima etički kodeks i očekuje se od članova da po njemu postupaju.

„U novinarskoj struci to je posebno osetljivo. Baš me zanima da vidim kako će da izgleda etički kodeks udruženja u kojem su Olivera Zekić, Dragan J. Vučićević i kako će se taj etički kodeks sprovoditi“, istakao je Cvejić, bivši član Saveta REM.

Prema njegovom mišljenju, formiranje te organizacije je, na neki način, zgodno da se pokaže ko je sve od režimskih novinara na okupu, ali i da to nosi neku meru rizika.

„Najveći će rizik biti za one koji nisu kao ova istaknuta imena, a rešili su da uđu u to kolo i da se u takvo udruženje uključe“.

 

 

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije