Advokat opozicione liste „Ujedinjeni za Kosjerić“ Stefan Janjić izjavio je da je odluka Višeg suda u Užicu da se ponove izbori na biračkom mestu broj 25 bila očekivana i da su sudije donele odluku u skladu sa Zakonom.
„Bilo je pitanje da li će zbog velikog pritiska na njih doneti odluku koja nije u skladu sa propisima. Na sreću, radi se o ljudima koji su odlučili u skladu sa Zakonom o lokalnim izborim“ rekao je za N1 Janjić, koji je i generalni sekretar stranke Srbija centar (SRCE) i narodni poslanik.
On je ukazao i na činjenicu da su na portalu Informer objavljene slike troje sudija Višeg suda u Užicu, od kojih je dvoje glasalo za ponavljanje izbora.
„Skandalozno je ono što se desilo i to samo pokazuje u kakvom društvu živimo i protiv kakve se mi hobotnice na vlasti borimo“.
Janjić je objasnio da, posle donošenja odluke, počinju da teku rokovi, prvo tri dana od trenutka kada je objavljeno rešenje suda na sajtu RIK i kada mora da se donese rešenje o ponavljanju izborna na biračkom mestu 25, a onda rok od 10 dana od donošenja takvog rešenja da se ti izbori sprovedu.
„Tako da u suštini imamo maksimum od 13 dana kada će se sprovesti izbori. A što se tiče naše liste, moramo da damo sve od sebe kako bismo na tom biračkom mestu ostvarili rezultat koji će anulirati prednost od 51 glasa i doneti nam pobedu sa 14 mandata u Kosjeriću“, naglasio je on.
Janjić je podsetio da je lista „Ujedinjeni za Kosjerić“ prošli put pokrila svih 29 biračkih mesta, a i sada će imati svoje ljude u biračkom odboru na mestu broj 25.
„Ovaj put se ne radi samo o kontroli na biračkom mestu, već i o našoj mogućnosti da animiramo sve, da vidimo ko nije bio eventualno tog dana u Kosjeriću ili nije mogao da glasa, a glasač je opozicije. Važno je da damo sve od sebe da izvedemo maksimalan broj ljudi i osvojimo taj 14. mandat“, zaključio je on.

