Kada govori o ucenama, neradu i bezvlašću, Vučić očigledno misli na „ćacilend“ i batinaše SNS

Podeli

Ima ona narodna da „dokon pop i jariće krsti“, a u tom stilu ponaša se i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji je jutros rano poručio da je „pristojna i većinska Srbija glasno poručila svima da želi red, rad i napredak, a ne ucene, bezvlašće i nerad“.

Srbija centar (SRCE) pita zato Vučića da li su većinska Srbija batinaši Srpske napredne stranke u raznim gradovima i opštinama, ljudi sa kapuljačama i fantomkama koji su proteklih meseci napadali studente i građane u protestu, da li su to „falange“ SNS koje dolaze u mesta gde se održavaju izbori?

Da li su red, rad i napredak ljudi u radnoj dobi koji kampuju u Pionirskom parku i ispred njega – “ćacilend odredi pod Muratovim čadorima”, od čega žive i ko ih plaća, ko im omogućuje odsustvovanje sa posla? Mnogi od njih su zaposleni u državnim i lokalnim institucijama i javnim preduzećima, pa kako se njihov izostanak na radnom mestu odražava na građane, poreske obveznike? Očigledno nikako – jer oni praktično ništa ni ne rade, to je partijska vojska koja prima platu od države.

Kada Vučić pominje „bezvlašće i nerad“, očigledno misli na „ćacilend“, koji je postao „zabranjeni grad“ u koji mogu da dođu samo odabrani. Običnim građanima tamo pristup nije dozvoljen, samo neradnicima, na koje je verovatno mislio.

 

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije