General Zdravko Ponoš, predsednik Srbija centra (SRCE), izjavio je za Danas odgovarajući na pitanje da li očekuje poziv policije i pretres, kao što se juče dogodilo vojnom analitičaru Aleksandru Radiću u vezi sa slučajem „zvučni top“, da nije lako sa sigurnošću proceniti šta će uraditi, jer njihova logika nije pravosudna.
On je istakao da bi čovek trebalo da se kreće u granicama njihove pokvarenosti, da ima kriminalno promišljanje da bi mogao da proceni šta će njihov kriminal klan da uradi.
„Za njih je krvni neprijatelj svako ko ne radi za njihov klan, pa makar to bila većinska Srbija“, naveo je i upitao s kojim pravom Vučić bilo kome pripisuje uznemiravanje javnosti i pripremu za rušenje ustavnog poretka koji je on svojm ponašanjem srušio, a narod ga brani na ulici.
„On koji uznemirava javnost svakom svojom izjavom. Od korone, premalih grobalja, preko terorista, snajperista, migranata sa eksplozivom, rata koji samo što nije. On koji je spremao policiju za obračun sa narodom, pa se posle žalio kako su mu otkazali poslušnost. On je spremao naoružane kriminalce za obračun sa građanima na ulicama, on je sve vreme huškao svoju stranačku pešadiju u obračun sa građanima. On je lagao da nema zvučnog topa i da nije bio na ulici. On i oni koji su izvršavali njegove bolesne i protivustavne naredbe treba da se nađu pred licem pravde. I hoće“, zaključio je Ponoš.
Predsednik Srbija centra je naglasio i da se ovde ne radi ni o kakvoj istrazi u pravnom smislu.
„Ovde se radi o zastrašivanju, progonu političkih neistomišljenika, novinara, slobodnomislećih ljudi. Ovde se radi o harangi ne sve navedene kako bi se maskirala upetljanost vlasti u kriminal koji razara naše društvo. Vučić je upao u duboku jamu. Moj savet mu je da prestane da kopa, tako se ne izlazi iz te rupe. Neka malo izučava pouke iz Orbanove slavne propasti. Mada izgleda da mu je već kasno“.

