
Voždovački odbor stranke Srbija centar skreće pažnju javnosti na katastrofalno stanje bazena u sklopu Sportskog centra Voždovac. Ovi bazeni, koji bi građanima trebalo da posluže kao nužno hlađenje tokom rekordno visokih temperatura, trenutno su u veoma lošem stanju.
Aktuelna vlast redovno koristi užasno stanje bazena prilikom davanja praznih obećanja građanima, pa je tako jula 2021. tadašnji zamenik gradonačelnika, a današnji ministar građevine Goran Vesić pio vodu iz bazena, dok je aktuelni gradonačelnik, dr. Aleksandar Šapić kao rešenje problema predstavio prebacivanje upravljanja sa opštinskog, na gradski nivo, bez daljeg detaljisanja zašto su njegove stranačke kolege nesposobne za rešenje na opštinskom nivou.
Bazeni i dalje nisu renovirani, pristup za kupače je na pojedinim mestima izuzetno nebezbedan, dok su toaleti i svlačionice u krajnje nehigijenskom stanju.
Podsećamo građane da je vlast tokom lažnih izbora 02. juna protivpravno koristila prostorije bazena kao izborni štab. Pitamo vlasti da li je tom prilikom naplaćena renta Srpskoj naprednoj stranci ili je reč o još jednom slučaju bahatog i korumpiranog postupanja prema javnoj imovini?
Pozivamo nadležne organe da hitno reaguju i reše ove probleme kako bi bazeni postali bezbedni i higijenski prihvatljivi za sve građane Voždovca.
OO Srbija centar Voždovac

