Član Predsedništva Srbija centra (SRCE) i pokrajinski poslanik Dejan Kulja ocenio je da je način na koji se otpuštaju zaposleni u Vladi Vojvodine pod plaštom neke racionalizacije i uštede, a u suštini je u pitanju politička odmazda i osveta, ali i politička priprema i oslobađanje radnih mesta za neke ljude koji će se u predizbornom periodu baviti više politikom, a ne samo pokrajinskom administracijom.
„Sam način kako se radnici otpuštaju jeste da se prvo prebacuju na fantomska radna mesta, kasnije dolazi do sistematizacije, ta radna mesta se ukidaju i ti radnici ostaju bez posla. Dva meseca imaju 65 odsto primanja, nakon čega se njihov radni odnos završava“, rekao je Kulja na televiziji Nova.
On je ukazao da su ljudi koji dobijaju otkaze uglavnom oni koji su zaposleni na neodređeno vreme, koji su tu 10 ili 20 godina, a postoji desetine njih koji su na ugovorima na određeno, ugovorima o delu ili privremenim i povremenim poslovima.
„Jedan od otpuštenih, Vasilije, juče je rekao da u njegovom sekretarijatu od 36 zaposlenih, 16 je na ugovoru o privremenim i povremenim poslovima i ti ljudi su ostali, a otpuštaju se oni koji su tu 10-20 godina“, objasnio je Kulja.
On je dodao i da je napravio paralelu da je neko ko „želi da se bavi uštedom“ prošle godine na putovanja potrošio 30 miliona dinara, uglavnom su to luksuzni hoteli i luksuzna putovanja, dok je Vlada na čelu sa Bojanom Pajtićem trošila deset puta manje, tri miliona dinara.
„S druge strane, imamo Maju Gojković koja nam govori o racionalizaciji i uštedi, a spada u krug najbogatijih političara u Srbiji. U njenom vlasništvu je 40 nekretnina – luksuznih stanova, njiva, šuma, voćnjaka, oranica. Ona u svom posedu bukvalno ima sve. Ono što je problem jeste kako sam se ja drznuo da govorim o imovini Maje Gojković, a ona je do nje došla verovatno u maniru Srpske napredne stranke – da joj je sve to ostavila neka tetka iz Kanade“, zaključio je Kulja.

