
Poslanica Srbija centra dr Tijana Perić Diligenski izjavila je da Ana Brnabić, na osnovu svog celokupnog političkog angažmana, nije dostojna da bude predsednica Skupštine Srbije jer je direktan saučesnik vlasti u nazadovanju Srbije.
„Jedino što je kandiduje za novu javnu funkciju je to da je ona evet efendija Aleksandra Vučića koja je postala neoradikalka sa takvim govorom mržnje na kome bi joj pozavidela i Nataša Jovanović“, rekla je Perić Diligenski u Skupštini Srbije.
Ona se osvrnula i na izjavu Ane Brnabić da će Srbija jačati veze sa evroparlamentarcima.
„Budete li ih jačali kao što ste vređali evropske posmatrače izbora slobodno možete da očekujete novu rezoluciju Evropskog parlamenta poput one o izbornoj krađi koju ste uporedili sa ultimatumom Austrougarske Srbiji 1914. Tada je jedna mala Srbija imala Milunku Savić, a samo vek kasnije ima Anu Brnabić što je dokaz našeg političkog, moralnog i kulturnog pada i toga da naših predaka nismo dostojni“.
Prema njenim rečima ni nakon obavljanja ministarske funkcije i tri premijerska mandata Ana Brnabić još uvek nije „kadra da savlada da vrši javnu funkciju a ne filmsku ulogu“.
„Izjavila je da se raduje novoj ulozi u parlamentu. Pitanje je da li je posredi lapsus ili nesvesno priznanje da je politički život Srbije jedan film koji ima samo jednog scenaristu, reditelja i režisera, ali i glumce kojima čovek pod kodnim imenom Oskar dodeljuje oskare za trećerazredne obavljene političke funkcije“, rekla je Perić Diligenski.
Ona je podsetila na neke od sfera u kojima je Srbija nazadovala za vreme ove vlasti koju čini i Ana Brnabić već osam godina.
„Srbija je danas razvaljena država koja se nalazi na prvom mestu u Evropi po padu građanskih sloboda, treća po stopi organizovanog kriminala, građani udišu najzagađeniji vazduh, a Vlada je u ratama prodavala južnu srpsku pokrajinu. To su sve rezultati Ane Brnabić“, zaključila je Perić Diligenski.

