
Narodni poslanik Srbija centra Slobodan Ilić izjavio je da bi Aleksandar Vučić obavezno trebalo da prisustvuje sednicu o KiM, jer je “najodgovorniji za državnu politiku o Kosovu i Metohiji koju vlast sprovodi već 12 godina”.
„Pitao bih ga zašto je na najgrublji način pogazio Ustav Republike Srbije i praktično počinio akt veleizdaje i time obrukao desetine hiljada ljudi koji su u prošlosti dali svoje živote za KiM. Pitao bih ga zašto je stanje na KiM za Srbe i državu Srbiju neuporedivo lošije nego 2012. kada je on došao na vlast“, rekao je Ilić za Danas.
On je dodao da predsednik Srbije treba da objasni i zašto je sve institucije države Srbije predao u ruke tzv. kosovskih vlasti i time “državu i narod stavio u izuzetno težak položaj, takav da sada Srbi na KiM praktično žive u Getu jedinom u Evropi“.
„Zašto je potpisivao sporazum za sporazumom i pravio ustupke svih ovih godina: ukinuo je srpsko sudstvo i policiju, dao im je elektroenergetsku mrežu, hidroelektranu Gazivode, pozivni broj, ukinuo je poreski sistem, priznao je tablice, lične karte i diplome, od prelaza napravio granice, predao sva javna preduzeća, ukinuo dinar, tražio od Izraela da prizna Kosovo i još mnogo toga. Istovremeno tzv. kosovska vlast i međunarodna zajednica nisu ispunili ništa što je trebalo – formiranje Zajednice srpskih opština“.
Poslanik, međutim, sumnja da će Vučić doći jer “on sme samo sam da se pojavi u emisijama sa dogovorenim pitanjima kod njegovih voditelja”.
„U suštini on je velika kukavica“, zaključio je Ilić.

