
Priznanje bivše direktorke Infrastrukture Železnice Srbije Jelene Tanasković da je, po nalogu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, projektom rekonstrukcije Železničke stanice u Novom Sadu rukovodio bivši ministar saobraćaja Goran Vesić prva je ozbiljnija pukotina u zavereničkom zidu ćutanja visokih državnih funkcionera iz SNS. Srbija centar zahteva da Više javno tužilaštvo odmah pozove predsednika Vučića da se izjasni o ovim navodima i pokrene postupak utvrđivanja prave komandne odgovornosti, koja u ovom slučaju nije bila poštovana.
Javnost Srbije je od 1. novembra, kada se dogodila tragedija, bila svakodnevno obmanjivana oprečnim izjavama, počev od samog predsednika Vučića, premijera Vučevića, predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić, ministra Vesića i ostalih funkcionera SNS da nadstrešnica nije renovirana, pa do objavljvanja nepotpune dokumentacije o rekonstrukciji. U međuvremenu, sa mesta nesreće uklonjen je dokazni materijal, čime je onemogućeno validno veštačenje, a nepoznata je i sudbina svih finansijskih i građevinskih dokumenata koji bi ukazali na sve odgovorne u neformalnom lancu odlučivanja. Izjavom Jelene Tanasković, koja je ne oslobađa odgovornosti zato što je pristala da učestvuje u protivzakonitom zaobilaženju institucija, javnost Srbije prvi put je zvanično upoznata sa činjenicom da režim SNS ne poštuje zakone, koji uređuju funkcionisanje izvršne vlasti i javnih preduzeća, da se odluke donose isključivo u kabinetu predsednika, kao i da za svaki projekat postoji osnovana sumnja da su zbog korupcije narušena pravila struke. Zbog takve visoke korupcije najviših državni funkcionera, u Novom Sadu život je izgubilo 15 nedužnih ljudi.

