Predsednik Srbija centra general Zdravko Ponoš izjavio je za Nova.rs da Vučić pričom o „lojalistima“, odnosno frakcijom unutar Srpske napredne stranke kojoj pripada i njegov brat Andrej, a koji su, kako je rekao, možda i previše ekstremni za njegov ukus, pokušava da uplaši studente i sve one koji su ustali protiv ove vlasti i njenog zločinjenja.
„Vučić se neretko ponaša kao pubertetlija sklon fascinaciji različitim idolima i potrebom da ih oponaša. Basnu o svojim lojalistima smislio je po uzoru na Trampovu priču o lojalistima koji su stali uz njega 6. januara. Videla žaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu. Vučić je odlučio da i on ima tako neki prelomni datum, pa je izabrao 3.novembar. To je dan kada je Srbija oplakivala žrtve u Novom Sadu, a za Vučića taj datum ima sasvim drugo značenje. Za njega je to dan kad se osetio ugroženim. Osećaj ugroženosti, straha od gubitka vlasti ga ne prolazi od tada. Sve što je je od tada smislio i uradio bilo je kontraproduktivno. Upao je u rupu i nerazumno nastavio da je produbljuje“, naglasio je Ponoš i dodao da je priča o lojalistima na brzinu sklepana.
„Priča o lojalistima, o elitnim sledbenicima, služi mu da konsoliduje svoje stranačke redove koji se raspadaju. S druge strane, tom pričom pokušava da uplaši studente i sve one koji su ustali protiv ove vlasti i njenog zločinjenja. Prilično sam uveren da mu je zaludan taj posao na oba koloseka. Nikoga ne može ni da inspiriše, ni da uplaši ta priča za laku noć o pretorijanskoj gardi čije vojvode su mu tata, brat i Vučičević“, smatra Ponoš.
Bez obzira što je priča o frakciji unutar SNS-a „impotentna“, ona je, ističe Ponoš, pravno i bezbednosno problematična.
„Šef države koji traži oslonac u privatnom paravojnom organizovanju, ma koliko ono groteskno bilo, zaslužuje da bude pravno, zdravstveno ili na oba načina tretiran. Ta izjava je dodatni razlog da se ubrzaju procesi koji treba da dovedu do formiranja prelazne vlade kao mehanizma za onemogućavanje njegove samovolje i izvođenje zemlje iz krize na bezbednu ravan“, zaključio je predsednik Srbija centra general Zdravko Ponoš.

