Srbija je paralisana. Više nije pitanje da li ova vlast želi da se stvari u Srbiji menjaju, Srbija se mora menjati. U haosu za koji je vlast odgovorna niko i ništa ne može funkcionisati. Država je podređena kriminalu i korupciji, Skupština Srbije je pretvorena u arenu, samo iz jednog razloga – da bi se pljačka nesmetano nastavila. Pražnjenje budžeta i džepova građana prerasla je u otimanje, a onda je korupcija počela i da ubija. Smrt petnaest građana Novog Sada usled pada nadstrešnice na železničkoj stanici građani ne mogu i ne smeju da zaborave.
Umesto da odgovorni budu kažnjeni, da se ispune zahtevi studenata i građana, zahtevi koji su opravdani, neophodni, logični, da institucije rade svoj posao i da odgovorni snose posledice svojih dela i nedela, vlast pribegava brutalnom nasilju nad građanima. Hapšenje učesnika mirnih protesta, nasilje nad njima, pokušaj ubistva studentkinje, potezanje noža na studente od strane čoveka od 70 godina, samo je izoštrilo sliku društva u kome živimo i učvrstilo odluku građana da Srbija mora da se menja ili je neće biti.
Nasilje je na svakom koraku – mlada žena, pripadnica policije brutalno je pregažena ispred svoje zgrade, počinilac nije uhvaćen, a vest o njenoj smrti i tom strašnom događaju nije objavljena ni u jednom mediju. Zašto?
Dok Srbija gori, Aleksandar Vučić u svakodnevnim obraćanjima ne prestaje da sluđuje građane, deli građane i huška jedne na druge. Ponovo neko njemu radi o glavi. Ponovo izlizana priča o formiranju narodnog pokreta za odbranu nacionalnih interesa, nemoguća misija, sve što je bilo kompatibilno sa njim, sa kriminalom i korupcijom već je usisano u SNS.
Nema više presvlačenja, sva rezervna odela ova vlast je pohabala, nema ništa ni od izbora u uslovima koje ova vlast kontroliše. Promene iz korena su jedino rešenje. Ispunjenje svih zahteva studenata i građana, što pre to bolje.
Verica Milanović, narodna poslanica i članica Predsedništva Srbija centra

