Izražavajući najdublje saučešće porodici Vukašina Crnčevića, njegovim rođacima i prijateljima, kao i školskim drugovima i kolektivu Ekonomske škole u Novom Sadu čiji je Vukašin bio učenik, još jednom pozivamo državne vlasti da hitno ispune osnovni zahtev, ne više samo studentskog nego svenarodnog pokreta, da se otvori celokupna dokumentacija u vezi sa rekonstrukcijom nadstrešnice Železničke stanice i da se svi odgovorni za njen pad privedu zakonu. Bez obzira ko su, koju državnu funkciju obavljaju i kojoj partiji pripadaju.
Najoštrije osuđujemo ponašanje SNS vlasti na svim nivoima i to od šefa države do lokalne samouprave u Novom Sadu, koja je pokazala i dokazala potpuno odsustvo svesti o dramatično štetnim posledicama njihovog nečinjenja i što je još gore čestog zločinjenja, na otklanjanju uzroka i posledica društvene traume koja već četvrti mesec trese Srbiju. Traume izazvane neobuzdanom korupcijom i nekompetencijom SNS vlasti i njenih koalicionih partnera, koja je imala za tragičnu posledicu gubitak sada već šesnaestog mladog života.
Režim SNS snosi apsolutnu moralnu i političku odgovornost za stanje u kome se celo naše društvo nalazi i koje je najvidljivije kroz permanentne laži i manupulacije. Njih najviši državni zvaničnici svakodnevno izgovaraju dodatno trujući već jako zatrovani medijsko-informativni prostor u našoj zemlji, zbunjujući i plašeći ljude, koji su potpuno izgubili poverenje u državu i državne institucije.
Pozivamo režim SNS da se dozove pameti kako bi se zaustavio poguban trend potpunog rastakanja uloge države i srljanja društva u anarhiju. Ispunite zahteve studenata i prihvatite prelaznu vladu. Sada je poslednji čas za to. Neka ova žrtva našeg devetnaestogodišnjeg sugrađanina bude i poslednja. Neka ona označi stvarni početak rešavanja nagomilanih problema u našem društvu. Samo na taj način još jedan gubitak mladog života u Novom Sadu neće biti samo tragična žrtva nego početak izlečenja celokupnog društva.
Srbija centar – Gradski odbor Novi Sad

