U danu kada je Aleksandar Vučić odbio predlog za formiranje vlade narodnog jedinstva i najavio poziv za okupljanje njegovih lojalista, Srbija je njegovom odgovornošću izgubila još jedan mladi život. Sam pred kamerom, u zemunskom odboru stranke odakle je sa Šešeljem i krenuo u pohod na državu, javnosti je objavio da ne namerava da stane, mobiliše i organizuje kriminalce i nastavi sa nasiljem. Vučić priželjkuje sukobe i provociraće ih, jer se u takvoj atmosferi straha i beznađa najbolje snalazi. Proglasio je za neprijatelje jedan ceo narod, od studenta i maturanata, profesora univerziteta i nastavnika, radnika i svih građana koji ne žele da žive u državi podređenoj kriminalnim grupama i organizovanoj pljački zajedničke imovine.
Njegov poziv usmeren je, pre svega, na one koje je posle 12 godina neprekidne propagande ubedio da ih ozbiljno ugrožava svako ko nije član SNS i da takve ljude treba tretirati kao opasnost. Vučić je do sada tukao, gazio i pucao na studente i građane, a danas je sugerisao i da je njegov idealan scenario izazivanje građanskog rata u Srbiji. Takvu priliku neće dobiti. Četiri meseca traju mirni protesti zbog korupcije koja je ubila 16 ljudi, dok je lojalnost onih koje poziva direktno proporcionalna parama i benefitima koje dobijaju. Srbija centar još jednom upozorava da je vlada narodnog jedinstva jedino rešenje za mirnu tranziciju iz krize koja preti da preraste u haos i poziva Aleksandra Vučića da prihvati da je danas svima u Srbiji jasno da je narod je u stalnoj opasnosti od onoga u šta je on pretvorio državu. Mirno rešenje najveće društvene i političke krize dugujemo i Vukašinu Crnčeviću, kao i svima onima koji su zbog korupcije stradali ispod nadstrešnice u Novom Sadu.
Srbija centar izražava najdublje saučešće porodici preminulog Vukašina Crnčevića.

