Ponoš: Vučić se prema Srbiji odnosi kao makro, Generalštab ne sme da postane nečiji privatni hamam

Podeli

„Važno je da se prisetimo kako smo došli do toga da ova zgrada danas bude ruševina. Tadašnji režim odlučio je da ne izgubi vlast povlačeći vojsku sa Kosova, nego da izgubi rat i da za to okrivi narod i vojsku. U tome su uspeli za neko vreme. Ova današnja vlast, koja je i tada bila na čelu države, sada dovršava posao. Oni dovršavaju rušenje“, izjavio je general Zdravko Ponoš, predsednik Srbija centra.

On je za TV Nova S naglasio da se Vučić prema Srbiji odnosi kao makro.

„Njihovi strateški partneri su tražili i dobili da se sa Generalštaba skine status kulturnog dobra, da se dovrši rušenje i prostor raščisti, da se smatra projektom od državnog značaja i da se omogući strateškom partneru da prenese vlasništvo nekome u Emiratima. Građani ne dozvoljavaju da postane nečiji privatni hamam nešto što je kulturno dobro i ima simbolički značaj. Zato je pritisak na ulici važan, a na opoziciji je da bude deo tog pritiska, mada je pitanje šta u ovakvoj Skupštini može da se uradi. Treba vršiti pritisak dok to postane nemoguće, kao što smo to uradili sa litijumom“, rekao je Ponoš i dodao da zgrada Generalštaba treba da pripada državi.

„Svakako ne bi trebalo da bude Trampov privatni hamam, u kojem se na četvrtom spratu, levo od nekoga ko sređuje obrve ili nokte, nalazi prostor za VBA. Na tom mestu treba da bude neka državna institucija, nije posebno važna koja, ali svakako ne treba da se preda nekome čija država je to srušila. Tako se uništava kultura sećanja. Neki ljudi su izgubili živote. Ovo je deo istorije, kao što su srušeni mostovi Novom Sadu ili most u Grdelici gde su stradali civili“.

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije