Privođenjem kolumniste Peščanika Dejana Ilića režim je počeo da ostvaruje pretnje, koje je Aleksandar Vučić uputio svima koji se protive njegovoj politici nasilja i pljačke. Ovim hapšenjem ostvarila se pretnja Vučića, izrečena juče u Parizu da će svi koji govore i pišu o nasilju biti procesuirani. Vučić, iako nenadležan, uputio je tu pretnju na osnovu koje su odmah reagovali tužilaštvo i policija. Prethodno je, za svaki slučaj, zapretio i tužiocima da će odmah biti smenjeni ukoliko ne budu izvršavali njegove sulude naredbe.
Nazivajući studente teroristima i targetirajući novinare Vučić tone sve dublje i sve više pokazuje narav Šešeljevog radikala. Svestan da mu podrška drastično opada počeo je da se ponaša sve nerazumnije. Ne propuštajući nijednu priliku da podeli narod i podstakne na nasilje prema onima koji su sigurni da je odlazak njegovog režima jedina šansa da Srbija preživi, zaboravio je da izda nalog za hapšenje urednika i novinara njegovih tabloida i televizija, sa kojih se svakodnavno čuju pozivi na linč, uz objavljivanje imena i ličnih podataka studenata i građana. Dejan Ilić je poslednji koji je trebalo da se nađe na Vučićevoj listi za odstrel, jer je pozivao na formiranje prelazne vlade narodnog poverenja, kao jedinog mirnog rešenja za krizu u Srbiji. Vučić, očigledno, ima drugi plan za Srbiju – zastrašiti neistomišljenike, uhapsiti glasne i ugasiti slobodne. To je njegov obračun sa narodom.

