Ministarstvo informisanja, na čelu sa ministrom u ostavci Dejanom Ristićem, koje je danas našlo za shodno da osudi protest studenata ispred Informerove fabrike laži, nije ništa drugo nego aparat smišljen za manipulaciju i aboliranje Vučićeve propagande. Do sada se nikada nisu oglasili zbog svakodnevnih poziva na linč, uvreda, objavljivanja ličnih podataka i targetiranja studenata i opozicionih političara. Bljuvotine, koje Informer kao službeni list SNS, ali i drugi tabloidi, portali i televizije u službi širenja laži i mržnje, iz sata u sat već 12 godina iznose u javnost, nijednom nisu bili razlog da ovo ministarstvo reaguje. Pre samo dva dana, u Kuriru je objavljen nepotpisan pamflet u kojem se pretilo studentima i građanima da mogu da završe u reci. Ni to za ministra, istoričara lakih tema, nije bilo dovoljno da reaguje i osudi ove pretnje smrću.
Pa da naučimo ministra bez posla Ristića da je sloboda medija zagarantovana, ali i da je obaveza da javno izgovorena reč i preneta informacija ne sme da bude poziv na nasilje nad onima koji drugačije misle. A na nasilje svakodnevno pozivaju oni što se lažno predstavljaju kao novinari Informera. Setićemo se i da je Slavko Ćuruvija streljan posle jednog od takvih tekstova. Ministre, da ste osudili ili zabranili rad Informeru istorija bi vas zapamtila kao incident u gomili poslušnika. Ovako ćete ostati samo ovo drugo.

