Stanje u Srbiji svakim danom sve je gore i gore, građani su s pravom zabrinuti, kao najveći problem vide korupciju i nebezbednost kao direktnu posledicu korupcije i kriminala. Bezbednost građana je na svakom koraku ugrožena, bezbednost koja je osnovni preduslov za život i za rad ma gde bili i za koga bili. Svedoci smo opšteg haosa u koji nas je režim na čelu sa Aleksandrom Vučićem i SNS doveo, fakulteti su u blokadi više meseci, prosveta u štrajku, protesti studenata i građana, zborovi građana su u svakom mestu u Srbiji, a razlog je odbijanje ove vlasti da započne pravu borbu protiv kriminala i korupcije.
Da je teško jeste, zato što je ova vlast uvela kriminal i korupciju u institucije, institucije su postale servis kriminala i korupcije, ali da je vrag odneo šalu, da do skoro svemogući Aleksandar Vučić više ništa ne može da kontroliše, da se sve raspada, govori katastofalna situacija u policiji Srbije, koja bi trebala da bude garant bezbednosti svih građana. Svedoci smo i čudnih dešavanja u MUP Srbije. Načelnik PU Kraljevo je smenjen, jer je odbio da pruža svakodnevnu zaštitu gradonačelniku i čelnicima grada od samih građana, policijski general je poslat u prevremenu penziju iz razloga podrške njegovog sina studentskim protestima, pripadnici saobraćajne policije fizički su napadnuti od strane bahatog advokata Gorana Vesića i ostalih funkcionera SNS, Aleksandar Šapić pravi privatnu policiju u Beogradu.
Veliko uznemirenje javnosti izazvala je pucnjava u Odžacima u kojoj je ranjen MMA borac Bojan Mihajlović, nakon čega je takozvani „kralj obrva“ Branko Babić uputio poziv na linč studenata, jer je za napad optužio navodnog vođu studentskih protesta, čoveka od 78 godina. Njegovu izjavu preneli su svi prorežimski tabloidi, bez obzira što ju je „kralj“ povukao i što se nezvanično šuška da je to bio sukob unutar SNS članova. Međutim, nikakvo zvanično objašnjenje ovog događaja nije bilo. Zabrinjavajuće je i vrlo misteriozno samoubistvo pritvorenika u Ubu, koji je izvršio samoubistvo u službenom vozilu policije, vezan lisicama uz policijsku pratnju. Više niko i nigde nije bezbedan.
Vlast odbija da rešava krizu u koju je sama Srbiju dovela. Dok građani Srbije već mesecima traže odgovornost i da institucije rade svoj posao, Aleksandar Vučić predlaže mandatara nove Vlade koji je sve samo ne nepristrasan, nezavistan, kompetentan da pomiri Srbiju, vrati pravdu i normalnost u Srbiju. Nova Vlada je nažalost još veći fikus od prethodne, a Srbija gori.
Verica Milanović, narodni poslanik i član Predsedništva Srbija centra

